konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Zaproszenie na konferencję Koalicji Bezpieczna Energia

Przeczytany: 1013 razy
Dodany: 2012-05-11 09:29:41
Aktualizowano: 2012-05-11 09:31:24

Szanowni Państwo!

Z racji prowadzonej przez Was działalności leży Wam z pewnością na sercu sprawa zachowania krajobrazu i przyrody, które stanowią o wyjątkowości Warmii i Mazur na tle kondycji zasobów przyrodniczych Polski i Europy. W przypadku naszego regionu „zrównoważony rozwój” powinien wpisywać się w możliwości i specyfikę tego obszaru i przynosić jego mieszkańcom rzeczywiste korzyści, rozwijając przy tym, a nie niszcząc najważniejsze atuty Warmii i Mazur.

Nasze województwo zobowiązane jest realizować cele tzw. polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Przeznaczane są na to (w różnej formie) ogromne środki publiczne, które w części pochodzą bezpośrednio z naszej kieszeni (w postaci wyższych kosztów energii). Dotychczas rozwój tzw. odnawialnych źródeł energii (OZE) polega głównie na budowie przemysłowych farm wiatrowych, które są także podstawowym beneficjentem pomocy publicznej w wielkiej skali.

Zaniepokojeni niekontrolowanym wznoszeniem takich instalacji, będących realnym zagrożeniem dla unikalnego regionalnego krajobrazu, na jesieni ubiegłego roku powołaliśmy Koalicję stowarzyszeń „Bezpieczna Energia”, która skupia w tej chwili 22 stowarzyszenia z całego województwa (lista w załączeniu). Wyniki prowadzonego przez nas monitoringu społecznego dowodzą, że bardzo częste nieprawidłowości i konflikty społeczne, które wiążą się z lokalizacją i budową przemysłowych farm wiatrowych na Warmii i Mazurach, wynikają, niezależnie od innych, subiektywnych czynników, z faktu, że ten model rozwoju OZE nie odpowiada specyficznym cechom naszego regionu.

W obecnym stanie rzeczy praktycznie każdy, kto mieszka na warmińskiej czy mazurskiej wsi, może pewnego dnia stać się, nieoczekiwanie dla siebie, bliskim sąsiadem przemysłowej farmy wiatrowej, składającej się z turbin sięgających nawet 200 m. Rodzi to niepewność i ryzyko inwestowania, które w szczególny sposób dotykają osoby prowadzące lub zainteresowane świadczeniem usług związanych z turystyką i rekreacją, opartą m.in. na walorach krajobrazowych nie skażonych dominującymi elementami technicznymi i bezpośrednim kontakcie z przyrodą.   

W ostatnich miesiącach udało nam się skłonić władze wojewódzkie do przyjęcia bardziej aktywnej postawy w kwestii rozwoju OZE. 

W dniu 24.04.2012 Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyjął  "Stanowisko (…) w sprawie zasad lokalizacji obiektów energetyki wiatrowej w województwie":

-- Sejmik uznał, że w naszym regionie energetyka wiatrowa powinna rozwijać się przede wszystkim w formie małych, przydomowych siłowni wiatrowych;

-- jednocześnie określił szereg postulatów dotyczących praktyki lokalizacji i negatywnego oddziaływania na środowisko obiektów przemysłowych farm wiatrowych.

W odpowiedzi na to "Stanowisko" nasza Koalicja przygotowała własną deklarację w sprawie realizacji celów polityki klimatycznej UE na Warmii i Mazurach:

-- w której domaga się m.in. opracowania samodzielnej regionalnej strategii OZE dla naszego województwa;

-- opowiadamy się za przeniesieniem wsparcia publicznego na cele rozwoju mikroenergetyki, w tym przydomowych siłowni wiatrowych, które staną własnością mieszkańców Warmii i Mazur, a nie koncernów i instytucji finansowych.

W związku z powyższym nasza Koalicja organizuje, w dniu 19 maja o godz. 11.00 br. (sobota) w sali konferencyjnej firmy "Biłas i Synowie" ( Pasaż Portowy 2, Giżycko ),  konferencję pt.  "Unormowanie rozwoju energetyki odnawialnej w województwie i w kraju: szanse i zagrożenia", z udziałem między innymi członków sejmowego zespołu ds. energii wiatrowej bezpiecznej dla ludzi i środowiska (program konferencji w załączeniu).

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tej konferencji.

Jednocześnie prosimy o kontakt i współpracę tych z Państwa, którym opisany problem także leży na sercu. Chętnie prześlemy wspomnianą deklarację Koalicji.

Z poważaniem,

 

Organizatorzy konferencji

Data: 19 maja 2012 r. / 11:00 - 15:15

Miejsce: Sala konferencyjna firmy "Biłas i Synowie", Pasaż Portowy 2, Giżycko Kontakt z organizatorami: koalicja@bezpiecznaenergia.eu / tel. (0) 534 711 670

Zapraszamy na strony internetowe:

www.stopwiatrakom.eu

 

Źródło: PR

Wysłane 2012-05-11 09:29:41 przez M-S-M
Warmia i MazurykonferecjaMazurykonferencja turystyczna
Artykuły powiązane z powyższym
Obecnie zorganizowanie udanej konferencji oraz imprezy integracyjnej dla pracowników firmy wiąże się z zapewnieniem dodatkowych atrakcji. Nie wystarczy wynajęcie obiektu w mało ciekawej lokalizacji, dlatego sala konferencyjna na mazurach jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W tym słynącym z urody krajobrazów oraz wielu możliwości spędzania czasu w warunkach plenerowych zakątku naszego kraju, firmy o różnym profilu działalności chętnie organizują spotkania dla swoich pracowników, zlecając ich przygotowanie wyspecjalizowanym agencjom.
Konferencje Mazury
Wysłano 2015-07-20 08:49:24
Nie ma chyba nic przyjemniejszego, od spędzenia kilku dni w miejscu, w którym czas zatrzymuje się tylko i wyłącznie dla nas, po to, aby dopieścić nasze zmysły i nasze ciało. Wydajny odpoczynek, ale również ten związany z załatwieniem ważnych biznesowych spraw warto zaplanować na Mazurach.
Podczas VII Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2014 odbędzie się bezpłatna konferencja pt. „Dostępność obiektów hotelarskich dla osób z niepełnosprawnościami - rozwiązania architektoniczne i techniczne”. 18 września br., drugiego dnia targów, specjaliści z Fundacji Integracja powiedzą na co zwrócić uwagę, by obiekt noclegowy był dostępny dla osób ograniczonych ruchowo oraz w jaki sposób dostosować go do ich potrzeb.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY