konferencje
 
konferencje
Konferencje:

»   Biznesowe
»   Finansowe
»   Ekonomiczne
»   Marketingowe
»   Gospodarcze
»   Naukowe
»   Językowe
»   Informatyczne IT
»   Handlowe
»   Prasowe
»   Prawne
»   Przemysłowe
»   Medyczne
»   Dotacje Europejskie
»   Firmowe
»   Menedżerskie
»   Telekomunikacyjne
»   Transportowe
»   Turystyczne

Dodaj konferencję

Miejsca konferencji:

»   Katowice
»   Kraków
»   Poznań
»   Warszawa
»   Wrocław

»   lista miejscowości

Ośrodki konferencyjne

»   Dolnośląskie
»   Kujawsko-Pomorskie
»   Lubelskie
»   Lubuskie
»   Łódzkie
»   Małopolskie
»   Mazowieckie
»   Opolskie
»   Podkarpackie
»   Podlaskie
»   Pomorskie
»   Śląskie
»   Świętokrzyskie
»   Warmińsko-Mazurskie
»   Wielkopolskie
»   Zachodniopomorskie

Dodaj Twój obiekt

Organizatorzy imprez:

»   Agencje artystyczne
»   Agencje hostess
»   Artyści
»   Catering
»   Dekoracje
»   Fotografia / wideofilmowanie
»   Imprezy dla dzieci
»   Imprezy integracyjne
»   Imprezy okolicznościowe
»   Imprezy plenerowe
»   Imprezy sezonowe
»   Imprezy towarzyszące
»   Miejsca imprez, spotkań
»   Obsługa techniczna
»   Ochrona i bezpieczeństwo imprez
»   Oprawa muzyczna imprez
»   Organizacja bankietów
»   Organizacja imprez masowych
»   Organizacja konferencji
»   Organizacja szkoleń
»   Organizacja targów
»   Organizacja wesel
»   Przebrania
»   Spotkania firmowe
»   Tłumaczenia
»   Touroperator
»   Wyposażenie spotkań, imprez
»   Inne

Dodaj Twojš ofertę w tym miejscu

 
 

Zjazdy, zloty, konferencje, pikniki naukowe – czym się od siebie różnią?

Przeczytany: 963 razy
Dodany: 2014-12-11 09:47:53
Aktualizowano: 2014-12-11 09:48:40

Imprezy, których celem jest zebranie grupy osób połączonych zainteresowaniami czy chęcią nauki, mogą przybrać różne postaci. W zależności od rodzaju spotkania do każdego z nich trzeba się odpowiednio przygotować.

Różnego rodzaju zjazdy i zloty, poczynając od kameralnych spotkań szkolnych po duże grupy motocyklistów, to zgromadzenia osób o podobnych zainteresowaniach, połączonych wspólną pasją, wspólnym miejscem nauki lub pracy. Zjazd to przede wszystkim okazja do rozmowy i wymiany doświadczeń, ale także wspólnej zabawy oraz rozrywki.

Konferencja jest spotkaniem oficjalnym, które zgodnie z tematyką, profilem bądź intencjami organizatora może przybrać formę naukową, biznesową lub prasową. Jej celem przede wszystkim jest przekazanie współpracownikom, kontrahentom, partnerom czy mediom informacji, zaprezentowanie badań lub nowości, z możliwością zadawania przez uczestników pytań.

Piknik naukowy to zazwyczaj impreza plenerowa, gromadząca kilkuset przedstawicieli świata nauki prezentujących swoje osiągnięcia, doświadczenia i eksperymenty przybyłym uczestnikom (źródło: http://www.pikniknaukowy.pl/artykul/844485,O_Pikniku). Często jest to wydarzenie otwarte, z możliwością wzięcia udziału w prezentowanych badaniach.

Rola organizatora

Każde ze spotkań wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego rolą organizatora jest dokładne zaplanowanie wszystkich elementów potrzebnych dla danego wydarzenia. Imprezy muszą być określone w czasie i miejscu, które należy prawidłowo wyposażyć. Na zjazdach oraz konferencjach w pomieszczeniach zamkniętych z pewnością niezbędne będą stoły, wygodne krzesła, a niekiedy, np. w przypadku konferencji prasowej, także sofy i hokery. W tego typu wyposażenie najłatwiej i najoszczędniej zaopatrzyć się w wypożyczalni mebli, np. dostępnej pod adresem meblostrefa.com.

Na wydarzeniach plenerowych, szczególnie z zaplanowaną gastronomią, nie powinno z kolei zabraknąć zarówno potrzebnego sprzętu AGD, np. podgrzewaczy do potraw, warników, ekspresów do kawy, jak i kubłów na śmieci oraz solidnych mebli. W wypożyczalni stołów cateringowych znaleźć można odpowiednie komplety sprzętów. Imprezy na świeżym powietrzu powinny być także odpowiednio oświetlone i nagłośnione.

Na wielu konferencjach przydatne okazać się mogą także takie elementy jak mównica, ekran do projekcji lub ściana LED czy też wieszaki na ubrania.

Rola uczestnika

Uczestnik imprez zorganizowanych powinien zawsze postępować zgodnie ze wskazówkami otrzymanymi od organizatora. Na dużych zjazdach plenerowych należy zwrócić szczególną uwagę na dzieci i ich bezpieczeństwo. Uczestnicy powinni pojawić się na wydarzeniu o wskazanym czasie, sprawdzić mapkę dojazdu, możliwość zaparkowania samochodu lub autokaru, jeśli spotkanie odbywa się poza miastem. Każdy uczestnik powinien zapoznać się z planem wydarzenia, poszczególnymi jego etapami, godziną zakończenia, a także zlokalizować punkty sanitarne i medyczne.

Wysłane 2014-12-11 09:47:53 przez M-S-M
piknik naukowyszkoleniakonferencjestudiaA
Artykuły powiązane z powyższym
Projektor i jest jak w kinie
Wysłano 2020-10-08 10:59:46
Coraz częściej szukamy nowych wymiarów szeroko pojmowanej rozrywki. Telewizory, radia, komputery, konsole do gier, czy też projektory - warto korzystać z różnorodnych możliwości, które przynosi nam nowoczesna technika.
Co należy wiedzieć o wydziedziczeniu?
Wysłano 2020-10-07 10:41:45
Wszyscy muszą pamiętać o tym, że wydziedziczenie jest możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach. W przepisach znaleźć można trzy przyczyny takiego zjawiska.
Wirtualne biuro to oferta cały czas nowatorska na polskim rynku. Nie każdy przedsiębiorca spotkał się z pojęciem wirtualnego biura czy wirtualnej siedziby. Można powiedzieć, że wirtualne biuro to właśnie adres na siedzibę firmy, spółki, działalności gospodarczej a nawet mniej popularnych podmiotów jak stowarzyszenia czy fundacje.
  STRONA GŁÓWNA | DODAJ KONFERENCJĘ | ONAS | REKLAMA | KONTAKT | MAPA | ARTYKUŁY